VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

Středoškolské studium v USA? Žádný problém!

PR článek akcevpohode 2 2018

Láká tě vyzkoušet studium na střední škole v USA? Chceš v Americe poznat nové přátele i kulturu a získat znalosti, které ti mohou výrazně pomoci v budoucí kariéře? V tom případě je právě pro tebe určeno studium ve Spojených státech amerických s CCI!

Studium v USA jako akce v pohodě

Studovat v zahraničí je snem mnoha středoškoláků. Asi nejvíce ovšem táhne pobyt za „Velkou louží". Studium v USA je vhodné především pro ty, kteří se chtějí osamostatnit, poznat nové přátele, prostředí a kulturu, jakož i systém výuky s jedinečnou atmosférou. Studenti se samozřejmě výrazně zdokonalí v angličtině, což je v současném světě velmi důležité, protože perfektní znalost tohoto jazyka může velice usnadnit získání vysněného zaměstnání. Na americké střední škole (tzv. High School) je navíc možné studovat nejen povinné předměty, ale věnovat se lze rovněž volitelným aktivitám, tzn. různým letním i zimním sportům, hudbě anebo dalším formám umění.

Kromě toho, že studenti poznají nové prostředí, získají řadu vědomostí a budou rozvíjet své schopnosti, musí být o ně pochopitelně dobře postaráno. Bydlí proto v pečlivě vybrané hostitelské rodině, která jim poskytne ubytování i stravování. Navíc si nového „člena" vybírá na základě zájmů a preferencí, což zaručuje, že vše bude klapat tak, jak má. Díky pobytu v hostitelské rodině se student také zblízka seznámí s americkým stylem života, což se jen tak někomu nepoštěstí. A zároveň bude mít k dispozici oblastního zástupce CCI. Studium v USA proto rozhodně může být akce v pohodě!

Mohlo by tě zajímat: studijní pobyt ve Spojených státech amerických začíná v srpnu a končí v červnu. Pokud už však studenti pobývají za Atlantikem, byla by rozhodně škoda nepoznat místní zajímavosti. Proto je možné se souhlasem rodičů se skončením studia cestovat po USA, a to až několika týdnů do ukončení platnosti víza. Po nezvyklém školním roce tedy mohou následovat i senzační prázdniny.

PR článek akcevpohode 2 2018 studium v USAJaké jsou podmínky studia v USA pro české studenty?

Studovat ve Spojených státech amerických mohou středoškoláci, kterým je 15 až 18 let a 6 měsíců. Nutností samozřejmě musí být znalost angličtiny (pro komunikaci v běžných situacích), kvalitní prospěch (tzn. lepší než průměr 2,0 a žádná 4 na vysvědčení za poslední tři roky) a dobrý zdravotní stav. Studenti se musí zúčastnit výběrového řízení, jež sestává z přijímacího pohovoru a testu z anglického jazyka. A kolik studium v USA vlastně stojí? Důležitá otázka. Desetiměsíční pobyt za Atlantikem vyjde cca na 6 950 USD. Existuje však ještě jedna, a to velmi zajímavá alternativa...

Stipendium na středoškolské studium v USA

Na vybrané americké střední škole lze studovat prakticky zdarma. Jeden student pro daný školní rok může totiž každoročně získat stipendium na studium v USA v hodnotě 250 000 Kč! To totiž zahrnuje nejen samotnou úhradu plateb týkající se školy a bydlení v rodině, ale také zpáteční letenku a zdravotní pojištění. Platit si je proto nutné pouze vystavení víza a kapesné. Pobyt ve Spojených státech amerických může zkrátka přinést nejen mnoho výhod, ale nemusí rozhodně stát horentní sumy peněz. Prostudujte si tedy všechny informace, které se týkají středoškolského stipendia v USA.

PR článek akcevpohode 2 2018 studium v USA slavnostCo je CCI? Sdružení Camp Center International existuje již od roku 1994. Brzy na to začalo společně s americkou neziskovou organizací Center for Cultural Interchange – Greenheart nabízet studijní pobyty v USA. Za dobu své existence vyslalo už téměř 1 000 studentů, a to nejen do Spojených států amerických, ale také do mnoha dalších zemí. Navíc po celém světě pořádá i jazykové kurzy.

Více informací o studijních pobytech v USA i jinde v zahraničí naleznete na webových stránkách agentury CCI: https://www.cci.cz/ nebo přímo kontaktováním Jany Rule na tel.: +420 605 456 603

 

26.2.2018


Jsme tam, kde jste vy

Naše projekty
Logo Kampomaturitě SeminarkyBottomLogo vysokeSkolyLogoBottom VOSLogoBottom
Střední odborné školy ucebniobory.com zakladniskoly.com Jazykové školy
autoskoly.com Adresář škol Čtenářský deník  

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému