VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

Je lepší angličtina online nebo jazykový pobyt?

Říká se, že nejlépe se naučíte cizí jazyk, pokud žijete přímo v prostředí, ve kterém se tím jazykem mluví. Skutečně je to pravda. Chcete-li v takovém prostředí přežít a být úspěšní, nezbývá vám nic jiného, ​​než se učit, komunikovat, mluvit daným jazykem, tvrdě na sobě pracovat.

Na výběr máte dvě možnosti. Tou první je vycestování do zahraničí. Tou druhou možností je angličtina online, která vám umožní vytvořit si cizojazyčné prostředí i u vás doma.

V případě, že se rozhodnete pro první možnost, máte několik typů jazykových pobytů na výběr.

  • Studium v ​​zahraničí, kterému se budete věnovat vedle práci. Budete vydělávat a současně se zdokonalovat v jazyku.
  • Pokud jste ještě student na střední nebo vysoké škole, máte možnost ucházet se o různé příspěvky, granty a stipendia ke studiu na zahraničních školách.
  • Intenzivní kurz angličtiny ve vybraných zemích. V případě angličtiny máte skutečně široké možnosti – Anglie, Irsko, Amerika, Austrálie, Malta. To všechno jsou země, kde se můžete vzdělávat v angličtině, a je jich samozřejmě mnohem více.

Angličtina online nabízí také několik možností na výběr, ale ještě předtím se podíváme na výhody a nevýhody jazykových pobytů.

Výhody: V případě studia v zahraničí existuje skutečně obrovská šance, že se cizí jazyk naučíte. Jdete tam totiž přesně proto. Nemáte důvod učení zanedbávat. Často vás to stojí množství peněz, času a odloučení od rodiny. Je zde tedy předpoklad, že se studiu budete věnovat skutečně poctivě, abyste za vynaložené úsilí dostali zaslouženou odměnu.

Nevýhody: Často je náročné (zejména pokud vedle škole i pracujete) rozvrhnout si den tak, abyste skloubili práci s učením a abyste měli během dne alespoň několik hodin i pro sebe. Jdete sice do zahraničí proto, abyste něco naučili, ale člověk není stroj. Pokud si neodpočinete, budete permanentně unavení, na kurz angličtiny se nebudete umět pořádně soustředit a namísto toho, abyste něco naučili a aby vám angličtina přinášela radost a uspokojení, chvíle strávené její studiem začnete nenávidět, nemluvě o tom, že se vám stres může projevit na zdraví.

V případě krátkého a intenzivního dvoj až třítýdenního kurzu tento problém odpadá. Tehdy se soustředíte výhradně na studium. Otázka však zní: Je takovýto krátký kurz dostačující ke zvládnutí celé problematiky? Nezapomenete ihned po skončení všechny znalosti, které jste na něm získali?

Angličtina online vám pomůže vytvořit si cizojazyčné prostředí i doma

Angličtina online není přímá výuková metoda, spíše podpůrná. Umožní vám obklopit se jazykem bez ohledu na to, kde se nacházíte. Na noční stolek si položte sluchátka, abyste si před spaním mohli poslouchat kurz angličtiny, v prohlížeči si nastavte třeba domovskou stránku anglického časopisu s tématem, která vás zajímá. Nastavte si anglické internetové rádio. Svou domácnost přizpůsobte tak, aby angličtina na vás vyskakovala z chladničky a z každé konzervy. Pokud ji chcete naučit, musíte ji mít neustále po ruce.

V některých městech existují jazykové kavárny, které organizují kurzy angličtiny. Přijdete do kavárny a najdete si stolek označený vlaječkou státu vybrané země. Posadíte se a začnete konverzovat s lektorem na vaše oblíbené téma. Angličtina online je mnohokrát placená, ale o to lepší materiály získáte. Kupte si v kavárně kávu a pusťte se do učení. Je jasné, že takovou možnost nemají všichni, ale je to skvělá příležitost, jak si poklábosit, strávit příjemně a užitečně čas a vyzkoušet si, jak jste na tom s angličtinou ve skutečnosti.

 

22.5.2019


Jsme tam, kde jste vy

Naše projekty
Logo Kampomaturitě SeminarkyBottomLogo vysokeSkolyLogoBottom VOSLogoBottom
Střední odborné školy ucebniobory.com zakladniskoly.com Jazykové školy
autoskoly.com Adresář škol Čtenářský deník  

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému