VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

Hlídejte si cenu investičního zlata. Můžete ušetřit až tisíce korun!

Investování do zlata je v poslední době velmi populární, protože jde o konzervativní druh investice vhodný i pro začátečníky. Pro koupení slitků nejsou potřeba žádné speciální vědomosti. Jestli však toužíte po získání co nejvýhodnější investice v daný okamžik, bude se vám hodit následující článek, kde se dozvíte, jaké jsou rozdíly v cenách za zlaté slitky a kde se vyrábí.

Původ zlatých slitků

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Většina zlatých slitků dostupných na českém trhu pochází ze Švýcarska. Místní producenti dodávají zlato nejenom do evropských zemí, ale v zásadě i do světa. Jde o vyhlášené slitky s výborným poměrem ceny a výkonu. Obecně by však nákup švýcarských investičních zlatých slitků vycházel výhodněji pro německé nebo rakouské investory. V České republice při nákupu zlata za koruny si tak mírně připlatíte. Na druhou stranu však nemusíte řešit žádné složitosti a kupujete si investiční zlato osvobozené od DPH, což je v porovnání s jinými investicemi také zajímavá výhoda.

Je cena za stejný slitek u více prodejců shodná?

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. Tak by to mělo vypadat v ideálním případě. Jenže v praxi to mnohdy funguje podobně, jako když si chcete koupit například nějaký spotřebič. Jakmile zadáte konkrétní model od dané značky do vyhledávání, zjistíte, že ho mají k prodeji u více obchodníku. A cena není vždy stejná. Je tak namístě věnovat trochu času pátrání a zvolit si nejvýhodnější nabídky, kdy ušetříte stovky až tisíce korun. To stejné platí i v případě investičních slitků, kdy běžně najdete stejné slitky u více prodejců. Jejich cena se však mnohdy i poměrně značně liší, což má pro výhodné investování

Jak hodně se cena zlata liší?

A jaké mohou být rozdíly v ceně za jeden shodný slitek o dané hmotnosti? Možná se budete divit, ale při porovnání nejlepší a nejdražší nabídky zjistíte, že se ceny liší klidně o celých 10 %. A to je již poměrně značná částka, která se počítá i v případě, kdy chcete nakoupit menší slitky. Dávejte si tak pečlivý pozor na to, co konkrétně kupujete a za jaké ceny. Pro orientaci v aktuálním vývoji vám pomůže cena zlata na komoditní burze. U obchodníků však vždy nakoupíte o něco dráž. Záleží na tom, o kolik konkrétně.

Výběr nejvýhodnější investice

V investování obecně platí velmi jednoduché pravidlo. Čím levněji nakoupíte, tím lepší může být zhodnocení v budoucnu. Platí to především pro zlaté slitky, kdy se vyplatí věnovat pár minut času procházením jednotlivých nabídek. Vyberte si takové zlato, které prodává ověřený obchod s historií a je za dobrou cenu v porovnání s jinými prodejci. Podle toho, jak velké množství zlata si chcete pořídit, může být úspora klidně v řádech tisíců korun.

Kde nakoupíte investiční zlato a na co si dát pozor

Velkou výhodou dnešní doby je snadný nákup investičního zlata. K dispozici totiž máte kromě kamenných prodejen také specializované internetové obchody. Pro lepší představu se můžete podívat například na e-shop zlate-mince.cz, kde zjistíte, jaká je nabídka a kolik takové investiční zlato může stát. Ať už budete nakupovat v jakémkoliv obchodě, vždy si pečlivě ověřte, že jde o věrohodnou a solidní společnost s jasnou historií. Zlaté slitky musí mít příslušný certifikát. A pokud si je budete objednávat na dálku přes internet, zkontrolujte, že bude zásilka pečlivě zabalená a dostatečně pojištěná.

 

6.12.2021


Jsme tam, kde jste vy

Naše projekty
Logo Kampomaturitě SeminarkyBottomLogo vysokeSkolyLogoBottom VOSLogoBottom
Střední odborné školy ucebniobory.com zakladniskoly.com Jazykové školy
autoskoly.com Adresář škol Čtenářský deník  

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému