VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

Co je to rekvalifikace? Proč je tak důležitá?

Uprostřed ekonomické nejistoty je pro mnohé zaměstnance znepokojující zjistit, jak vypadají jejich kariérní vyhlídky. V posledních několika letech musely společnosti po celém světě propustit tisíce zaměstnanců, aby snížily náklady a udržely se nad vodou.

Jedním ze způsobů, jak se mohou propuštění vrátit na trh práce, je rekvalifikace, což znamená znovu se vzdělávat v jiném oboru, který má potenciál. Během pandemie se například pracovníci v cestovním ruchu a pohostinství ocitli vzhledem k okolnostem bez práce.

Při rekvalifikaci se naučíte nové dovednosti, a to v úplně odlišném oboru, než ve kterém jste doposud působili. Velké oblíbenosti se těší především rekvalifikační kurzy účetnictví, personalistiky a mzdového účetnictví.

 

Výhody rekvalifikace

Klíčem k úspěchu jsou bezpochyby znalosti. Přestože jste doposud nepřišli do styku s personalistikou jako takovou, ničemu to nevadí, protože rekvalifikační kurzy personalistiky jsou koncipovány tak, abyste si osvojili i naprosté základy dané problematiky. Nicméně rekvalifikace se účastní nejen nezaměstnaní, ale také ti, kteří mají ambice neustále se zlepšovat.

Přínosy pro zaměstnance

Rekvalifikace znamená příležitost osvojit si nejžádanější dovednosti a kompetence v daném oboru, což vám zajistí snadnější kariérní postup a otevře bránu k lepším pracovním příležitostem.

Rekvalifikace pomáhá lidem zlepšit jejich sebevědomí, dát jim nový smysl do života, a to i po ztrátě zaměstnání.

Přínosy pro zaměstnavatele

Čím více vašich zaměstnanců bude mít nejnovější informace z daného odvětví, tím lépe pro vás. Vytvoříte tak lepší produkty i služby, zdokonalíte procesy pomocí inovativních nápadů a podobně.

Spokojení zaměstnanci se rovnají menší fluktuaci, což společnostem šetří z dlouhodobého hlediska čas i peníze. Umožněte tedy pracovníkům účast na rekvalifikačních kurzech.

 

Rekvalifikační kurzy účetnictví

Poptávka po účetních odbornících v dohledné době neklesne. Ve skutečnosti, dokud budou existovat podniky a peníze, vždy bude potřeba odborníků, již pomohou podnikům a jednotlivcům uspořádat jejich finance a zaplatit daně.

Pracovní příležitosti pro účetní budou pravděpodobně vždy k dispozici bez ohledu na stav ekonomiky. Ať už jsou časy dobré, nebo špatné, účetní firmám i jednotlivcům vytváří strategie a plány pro maximalizaci úspěchu. Zamyslete se například nad tím, jak těžké by bylo pro podniky analyzovat své finanční výsledky.

Jistota zaměstnání je jen jednou z mnoha výhod, které přináší kariéra účetního. Pokud uvažujete o zápisu do rekvalifikačního kurzu účetnictví, rozhodně neprohloupíte.

Práci v účetnictví lze najít v širokém spektru odvětví

Jednou z výhod účetnictví je široká škála společností, ve kterých budete moci po absolvování kurzu pracovat. Své znalosti z oblasti financí uplatníte při práci v účetnictví v odvětví, které vás baví.

Profesionálové s účetním vzděláním mají přístup k mnoha pracovním příležitostem

Stejně jako máte na výběr z mnoha odvětví, můžete si vybrat i to, v jaké oblasti účetnictví chcete pracovat. Zatímco někomu vyhovuje podvojné účetnictví, jinému zase mzdové účetnictví. Stejně tak můžete dělat auditora, kontrolora, účetního asistenta a podobně.

Účetní si vydělají slušné peníze

Průměrný plat účetního v současné době činí přibližně 31 000 Kč až 49 000 Kč. Jakmile však získáte více zkušeností, vyděláte si mnohem více. Ve světě účetnictví je obrovský potenciál výdělku, zejména pokud jste typ, který se rád učí a po celou dobu své kariéry sleduje nejnovější účetní postupy a trendy.

Někteří účetní dokonce využívají své zkušenosti k výuce v oboru, zatímco jiní se usilovně snaží stát se partnery ve velkých účetních firmách, takže nikdy nevíte, kam vás vaše účetní rekvalifikace zavede.

 

Rekvalifikační kurzy personalistiky

Oddělení lidských zdrojů je důležitou součástí každé velké firmy, která se zabývá celou řadou úkolů od náboru nových zaměstnanců, vedení pohovorů, řešení konfliktů až po správu příspěvků na dovolenou, benefitů a mezd stávajících zaměstnanců. Kariéra v oblasti personalistiky má mnoho cest, nicméně nejbezpečnější cestou k získání zaměstnání v tomto oboru je absolvování rekvalifikačního kurzu personalistiky.

Kvalifikace v této oblasti vám nejenže pomůže dostat se na kariérní žebříček, ale existuje spousta dalších důvodů, proč může být kurz personalistiky přínosný.

Různorodost pracovních míst

Rekvalifikační kurzy personalistiky otevírají dveře, a to nejen v samotném oboru. Řízení lidí a vztahů s klienty je důležitou dovedností, kterou je třeba v podnikání získat, a to je jen jeden z aspektů personalistiky, který uplatníte v jakékoli práci. Mezi další užitečné dovednosti, které si osvojíte, patří organizace, administrativa, multitasking, prezentace, reporting a komunikace.

Spokojenost s prací

Spokojenost s prací, kterou děláme, je pro zaměstnance jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru zaměstnání. I na juniorské pozici velmi rychle uvidíte přímé výsledky své práce a změříte pozitivní dopad, který jste na pracovišti udělali.

Práce s lidmi

Pokud vás baví poznávat nové lidi a pracovat s klienty, kolegy a vyšším vedením personálního oddělení, rekvalifikační kurz personalistiky je pro vás jako stvořený. Práce s lidmi je velkou součástí každé HR pozice, a proto vám v této kariéře bude velmi prospěšné zvládnutí psychologie lidské povahy. Stanete se odborníkem na řízení vztahů se zaměstnanci, což se vám hodí později i v podnikání a běžném životě.

Jestliže hledáte rekvalifikační kurzy, podívejte se na nabídku Orange Academy.

 

8.2.2023


Jsme tam, kde jste vy

Naše projekty
Logo Kampomaturitě SeminarkyBottomLogo vysokeSkolyLogoBottom VOSLogoBottom
Střední odborné školy ucebniobory.com zakladniskoly.com Jazykové školy
autoskoly.com Adresář škol Čtenářský deník  

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému