VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

Vyberte si VŠ, která vám dá zahraniční příležitosti

PR článek VŠPP Placla 6 2016 logo

Ať už plánujete pracovat v jakémkoliv oboru, jazyky vám vždy pomohou dostat se ještě dál. Bez znalostí angličtiny, němčiny, francouzštiny nebo některého z dalších hojně používaných jazyků nebudete pracovat v zahraničí a příležitost studovat v cizině vás mine. Přitom je to jedno z období života, na které mnoho lidí vzpomíná nejraději. Při výběru VŠ školy na to tedy dbejte. Zajímejte se o to, zda spolupracují se zahraničními školami a vysílají své studenty na nějaké stáže.

Spousta českých vysokých škol je zapojených do projektu Erasmus+, bohužel musíme dodat, že tím snahy dost často končí. Pokud začnete zvažovat, zda je v tomto ohledu lepší veřejná nebo soukromá VŠ, musíme dodat, že ty soukromé mají většinou navrch. Jsou zvyklé se o své studenty více starat a zařídit, aby po škole bez problémů všichni našli uplatnění na dobře placené pozici. Příkladem je Vysoká škola podnikání a práva v Ostravě.

 

Co u škol hledat?

Zajímejte se, jestli vysílají své studenty na výměnné pobyty do zahraničí. Ptejte se, s jakými zeměmi spolupracují a jaké jsou podmínky přijetí do výměnného programu. Soukromá vysoká škola Ostrava spolupracuje celkem s 16 cizími zeměmi a další přibývají. Na škole působí také zahraniční profesoři, kteří se věnují především oblasti výzkumu.

 

A co vůbec studovat pro uplatnění v zahraničí?

Měli bychom jeden významný tip. V posledních letech jsou hodně v kurzu technické obory a vedle určitě nešlápnete s informatikou. Na tento obor sice chodí hodně lidí, ale poptávka po nich stále roste. Nedostatek informatiků je po celém světě a dostat se v této oblasti za hranice není až tak složité.

Bakalářské obory Aplikovaná informatika – Management ICT a Aplikovaná informatika – Informační technologie mají také na VŠPP. Jinak se zaměřují na právo, podnikání a management, což jsou další obory, které budou potřeba vždy a všude. Žádná firma se neobejde bez dobrého manažera, na jehož pozici vás připraví právě bakalářské a magisterské studium na VŠPP.

 

29.6.2016


Jsme tam, kde jste vy

Naše projekty
Logo Kampomaturitě SeminarkyBottomLogo vysokeSkolyLogoBottom VOSLogoBottom
Střední odborné školy ucebniobory.com zakladniskoly.com Jazykové školy
autoskoly.com Adresář škol Čtenářský deník  

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému