VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

S pravopisem o krok dále

S pravopisem o krok dáleNa mnoha školách jsou čtenářské deníky jen pro potřebu žáků. Aby si třeba po půlroce připomněli, jaké dílo četli a co bylo jeho obsahem. Jenže ne všechny školy jsou takové.

 

Někde slouží čtenářské deníky pro hodnocení žáků. Hodnotí se rozsah deníku a přečtená díla. Nedílné součástí tohoto hodnocení je kontrola pravopisu a gramatiky. Těžko vám ve škole uznají zápisek o Malém princi, který bude obsahovat nespočet pravopisných chyb.
Jenže jak se jim vyvarovat, když školní výuka nenaučí všechny žáky 100% znalostem pravopisu a gramatiky? Musíte si poradit sami. A my pro vás máme jeden tip.
Je jím on-line vzdělávací nástroj Pravopisně.cz. Je to elektronická databáze pravopisných a gramatických cvičení, které můžete používat 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Prostě kdykoliv. Stačí mít jen funkční připojení k internetu. Takže můžete procvičovat například na chytrém telefonu cestou do školy.
Dělají vám problémy vyjmenovaná slova? Nevíte, jak se píše název města Litomyšl? Je správně bystrý nebo bistrý? Vyjmenovaná slova si na „pravopisku“ procvičíte požehnaně, protože je tam aktuálně 62 cvičení.
Ani psaní velkých písmen na začátcích slov není jednoduchým úkolem. V češtině existuje tolik výjimek, že si je nikdo nemůže zapamatovat všechny. Ale ty nejčastější se můžete naučit a vyzrát tak na ně.
Zvláštní pozornost je věnována testům a diktátům pro střední školy. Přeci jenom na středních školách se pravopisu už moc nedá (u maturity ho už moc nepotřebují ani žáci).
Pokud vám dělají problémy jednotlivé pravopisné jevy, nebo nezvládáte pravopis jako celek, doporučujeme vám Pravopisne.cz, jako nástroj ZDARMA pro procvičení.

 

1.2.2013


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému