VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

Pes má svůj vlastní jazyk, kterému nebudete rozumět. I přesto mu dopřejte tu nejlepší péči

PR článek MujMazlik.cz 4 2016

Pravděpodobně psímu štěkotu neporozumíte, a proto vám čtyřnohý přítel neprozradí ani ťuk o svých chuťových buňkách. Nicméně studovat odbornou literaturu zaměřující se na výživu zvířat by bylo poměrně časově náročné, a proto jsme pro vás připravili několik základních pravidel, jak postupovat při výběru kvalitních granulí. Stačí používat selský rozum a číst složení potravy.

Existuje nespočetné množství komerčních značek, které propagují granule speciálně vyrobené pro konkrétní psí rasu. Ve výsledku se jedná pouze o reklamní trik, který prohne vaši peněženku. A nutriční hodnoty takových rádoby kvalitních granulí jsou nedostačující.

Když budete hledat kvalitní krmení pro svého domácího miláčka, měli byste zohlednit jeho velikost a stáří. Menší plemena (bišonek, jezevčík, pudl, trpasličí pinč atd.) si pochutnají na menších granulích s vyšší obsahem bílkovin a tuků. Velká a obří plemena (černý ruský teriér, japonský špic, italský ohař atd.) ve svých miskách uvítají spíše větší granule s nižším obsahem bílkovin a tuků. Krmivo pro plemena většího vzrůstu je obohacené ještě kloubní výživou pro správné vyvinutí kloubů a kostí. Opomíjet byste neměli ani stáří vašeho pejska, neboť štěňátka vyžadují zcela jiné nutriční složení než senioři.

Aktivní pejsci, kteří jsou neustále v pohybu, by měly dostávat krmivo s vyšším obsahem tuku, neboť mají poměrně velký energický výdaj. Ale pokud byste takové granule podstrčili pejskovi, který se doma pouze válí a sem tam si zaskotačí na zahradě, pravděpodobně by začal přibírat. A nadváha je pro zvířata velice nebezpečná, v některých případech až smrtelná.

A když si vezmete výběr kvalitních granulí do vlastních rukou, zaměřte se na zdravotní stav svého čtyřnohého přítele. Průjem, zápach z úst, slabé drápky a vypadávající srst mohou signalizovat potravinovou intoleranci. Řešením jsou krmiva určená pro alergické psy, přičemž obsahují mnohem méně potravinových složek. Ale na nutričních hodnotách krmivo rozhodně neztrácí.

U některých granulí, právě těch nekvalitních, je složení psané malým písmem. Už samotné malé písmo by vás mělo upozornit, že není něco v pořádku. Pokud se totiž jedná o kvalitní krmení, složení je napsané dostatečně čitelným písmem.

 

Výrobci kvalitního krmení pro psy

Přestože na českém trhu existuje nepřeberné množství značek, vybrat kompromis mezi cenou a kvalitou je poměrně náročné. Samozřejmě, vyloučíme komerční značky prodávající své produkty v supermarketech. V žaludku pejska nadělají více škody než užitku.

Jestliže chcete vsadit na zlaté české ručičky, nabízí se vám česká kvalitní krmiva Calibra. Ryze česká společnost vyrábí dvě řady prémiových a super prémiových receptur. Prémiové granule se vyznačují vyhovujícím složením a na granulích si pochutnají pejsci všech věkových kategorií. Pod značkou jsou totiž k dostání granule pro štěňata, dospělé i seniory. Česká obchodní značka Calibra myslí také na citlivé psy, pro které připravila ojedinělou super prémiovou recepturu. Nedráždí žaludek alergických psů.

Ze zahraničních výrobců psích granulí bychom mohli zmínit anglickou značku Arden Grange, kanadskou značku Acana anebo americkou značku Taste of the Wild. Všichni zmínění výrobci rozdělují své granule podle stáří a velikosti plemene. Pyšní se zdravými recepturami, které vašim pejskům prospějí. Zvířata se budou cítit velice dobře a tak se budou chovat potom i k vám.

A pokud si nebudete vědět rady s výběrem konkrétního krmiva, potom vám poradí internetový rádce psích krmiv. Někdy je prostě lepší se poradit, než koupit zajíce v pytli od tygra.

 

 

11.4.2016


Jsme tam, kde jste vy

Naše projekty
Logo Kampomaturitě SeminarkyBottomLogo vysokeSkolyLogoBottom VOSLogoBottom
Střední odborné školy ucebniobory.com zakladniskoly.com Jazykové školy
autoskoly.com Adresář škol Čtenářský deník  

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému