VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

O stipendium Tomáše Krska žádá jen několik studentů. Šance na úspěch je vysoká, dodává autor projektu

pr článek stipendium nadační fond Tomáš Krsek 3 2015

Vysoké školné velice často limituje výběr studentů poohlížejících se po studiu v zahraničí. Studenti, kteří si nemohou studium na některé z prestižních zahraničních škol dovolit, však nemusí hned propadat pesimismu, k dispozici jsou pro ně totiž stipendijní programy poskytující potřebné prostředky, mezi které taktéž patří Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových

Nadační fond Martiny a Tomáše Krskových nabízí studentům, kteří si z finančních důvodů nemohou studium v zahraničí dovolit, pomoc formou uhrazení ročního školného. „Chtěli jsme dělat něco, co by pomohlo vzdělanosti a úspěchu mladé generace v České republice. Platit stipendia na nejlepší školy napadlo manželku,“ popisuje vznik fondu Tomáš Krsek.

Nadační fond byl založen v roce 2011 a od té doby podpořil už okolo 20ti nadějných českých studentů, čímž dokazuje, že tato cesta rozhodně stojí za vyzkoušení.

Tomáše Krska trápí nedostatek zájemců

Šance na udělení stipendia je velice vysoká, jelikož není dostatek zájemců. Přestože nadace nabízí stipendium až do výše 1 000 000 Kč, studenti nejsou o možnostech studia v zahraničí dobře informováni.

Máme naprostý nedostatek žadatelů, rádi bychom jejich řady významně rozšířili,“ uvedl Tomáš Krsek.

Studenty může na první pohled odradit fakt, že stipendijní fond hradí náklad pouze během prvního roku studia. Ve skutečnosti se však není čeho obávat. „Některé obory jsou jen jednoleté, u těch dvouletých jsou studenti schopni si většinou zajistit financování pro druhý rok bez problémů sami. Například pracují pro univerzitu nebo získají prospěchové stipendium či jiné příspěvky od školy. Dle našich zkušeností zatím žádný z našich stipendistů nemusel školu pro nedostatek prostředků opustit,“ obhajuje projekt Tomáš Krsek.

Stipendium je nabízeno na nejprestižnější zahraniční univerzity, jejichž seznam je k nalezení na webových stránkách nadace www.krsekfoundation.cz. V případě, že si student přeje studovat na univerzitě, jež na seznamu chybí, není třeba se ničeho obávat.“Myšlenka našeho programu je podporovat studium na těch nejlepších světových školách. Pokud si uchazeč vybral jinou školu, která však patří ke světové elitě, ať se nám určitě ozve,“ říká Tomáš Krsek. Pokud by si tedy zájemce přál studovat na univerzitě, jež se na seznamu nenachází, je třeba, aby se s nadací předem domluvil.

Potřebné finance obdrží úspěšní žadatelé až po přijímacím řízení

Nadační fond podporuje studenty, kteří již byli na zvolenou univerzitu přijati. Úspěch při žádosti o stipendium u Nadačního fondu Martiny a Tomáše Krskových poskytuje solidní základ pro kariérní růst bez jakýchkoliv závazků. „Stipendisté se zavazují pouze k tomu, že pro nadaci vystoupí v rámci dvou přednášek s cílem zpopularizovat naše stipendia na školách,“ potvrzuje Tomáš Krsek. Mnohé může napadnout, zda se spoluvlastník Škoda Transportation nesnaží tímto způsobem získat talenty pro svou společnost. Tyto fámy však Tomáš Krsek vyvrací: „Nadace je naše soukromá aktivita, se Škodou Transportation nijak nesouvisí“.

Pro práci ve Škoda Transportation se ze třinácti studentů rozhodli dva úspěšní žadatelé o stipendium – Jan Černý a Pavel Hait. Tomáš Krsek na závěr dodává: „Velmi mě jejich volba těší, ale zcela jistě to není cesta, kterou by museli stipendisté absolvovat. Například Honza se pro práci ve Škodě Transportation rozhodl sám, mimo jiné i proto, že jej lákala práce pro českou společnost“.pr článek stipendium nadační fond Tomáš Krsek 3 2015 studenti

19.3.2015


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému