VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

Jak vám mohou pomoct jazykové zkoušky

článek jak vám mohou pomoct jazykové zkoušky fairlist.cz 10 2014

Pokud se budete hlásit na pracovní pozici nebo studijní pobyt či stáž v zahraničí, jedním z vašich úkolů bude určit a doložit své jazykové znalosti. Ohodnotit vlastní jazykovou úroveň často není snadné a spousta lidí má tendenci se přeceňovat, jiní se zas nevědomky podhodnocují. Pomoci vám mohou jazykové zkoušky. Jak? A které to jsou?

Osvědčení o složení některé z mezinárodních jazykových zkoušek mají váhu jak u nás, tak ve světě. Umožní vám doložit svoji jazykovou úroveň. Což je velké plus v životopise.

A pokud se vám na přijímacích zkouškách nebo pohovoru stane, že samou trémou nedokážete složit větu v cizím jazyce, máte alespoň doklad, který dokazuje vaše jazykové schopnosti.

Jaké jsou hlavní důvody pro složení zkoušek?

Zlepšení znalostí – Jazykový pokrok je přípravou na zkoušky výrazně urychlen. Díky tomu, že máte cíl, za kterým jdete, máte i motivaci více a usilovněji pracovat.

Studium na univerzitě – Zahraniční, ale i tuzemské univerzity se studijním programem v cizím jazyce mají dnes jako jednu z podmínek přijetí, prokázání se úspěšně vykonanou mezinárodně platnou zkouškou. Jinde vám zase díky certifikátu zkoušku prominou úplně.

Kariérní růst – Pokud v dnešní době chcete získat zaměstnání v mezinárodní společnosti nebo přímo v zahraničí, znalost jazyka je podmínkou již od nejnižších pozic na kariérním žebříčku. Zlepšete se přípravou na zkoušku a v životopisu se vám pak objeví jedno velké plus pro přijetí navíc.

Za posledních 5 let počet zájemců o složení mezinárodních zkoušek výrazně stoupl. Největší zájem je tradičně o certifikáty z angličtiny, následují zkoušky z němčiny a na třetím místě je francouzština. Stoupá i úspěšnost v absolvování zkoušek na první pokus. Většina zájemců totiž nenechává nic náhodě a ke zkouškám se hlásí po ukončení jazykových kurzů. V nabídce jazykových škol najdete i takové, které jsou zaměřené na přípravu k těmto zkouškám.

Angličtina

Mezi nejpopulárnějšíjazykové certifikáty patří osvědčení největší britské vzdělávací organizace City & Guilds. Výhodou jejích certifikátů je testování praktických jazykových dovedností, zaměření jak na všeobecnou tak na obchodní angličtinu, flexibilita termínů zkoušek a také fakt, že certifikáty jsou uznávány firmami, institucemi i školami po celém světě. Studenti velmi oceňují i to, že zkoušky City & Guilds umožňují složení pouze písemné nebo naopak ústní části, případně obou, ale na různých úrovních.

Na stabilní úrovni zůstává zájem o zkoušky Cambridge ESOL Examinations, jako např. FCE, CAE nebo PET. Tyto zkoušky patří mezi světově nejuznávanější kvalifikace pro studenty angličtiny. Zkoušky pokrývají všechny čtyři jazykové dovednosti – poslech, mluvení, četbu a psaní a posuzují schopnost kandidátů používat různé gramatické vazby a funkce v autentických životních situacích.

Další jazyky

Mezinárodní zkoušky z němčiny zaštiťuje kromě ETS Global v ČR také Goethe Institut nebo organizace ÖSD vydávající Rakouský jazykový diplom. Znalost francouzštiny si lze nechat ověřit zkouškami ve Francouzském institutu, kde můžete získat certifikáty DELF a DALF. Pokud potřebujete mezinárodně platné osvědčení o znalosti španělštiny, máte v ČR jedinou možnost, a to absolvovat zkoušku DELE.

Kde hledat?

Ať už budete hledat, kde zkoušku složit, nebo jen přípravné kurzy na jazykové zkoušky, pomůže vám web www.fairlist.cz. Na něm můžete srovnávat jazykové kurzy i zkoušky na základě hodnocení skutečných studentů a absolventů kurzů.

Přehled zkoušek z jazyků

 

Angličtina

Němčina

Druh

zkoušek

Úroveň

City &

Guilds

Cambridge

ESOL

TELC

ETS

Goethe-

Institut

Österreich

Institut

A1

Preliminary

-

TELC A1

TOEFL - úroveň je určena podle dosaženého skóre

Start Deutsch 1

ÖSD A1 Grundstufe Deutsch 1

A2

Access

KET

TELC A2

Start Deutsch 2

ÖSD A2 Grundstufe Deutsch 2

B1

Achiever

PET

TELC B1

Goethe-Zertifikat B1

ÖSD Zertifikat B1

B2

Communicator

FCE

TELC B2

Goethe-Zertifikat B2

ÖSD B2 Mittelstufe Deutsch

C1

Expert

CAE

TELC C1

Goethe-Zertifikat C1

ÖSD C1 Oberstufe Deutsch

C2

Mastery

CPE

 

Goethe-Zertifikat C2: GDS

ÖSD C2 Wirtschaftsprache Deutsch

 

Francouzština

Italština

Španělština

DELF

TCF

PLIDA

CILS

DELE

DELF A1

TCF A1-C2 v závislosti na bodovém skóre

PLIDA A1

--

DELE A1

DELF A2

PLIDA A2

--

DELE A2

DELF B1

PLIDA B1

UNO

DELE B1

DELF B2

PLIDA B2

DUE

DELE B2

DALF C1

PLIDA C1

TRE

DELE C1

DALF C1

PLIDA C2

QUATTRO

DELE C2

Martin Smutek

FairList.cz

6.10.2014


Jsme tam, kde jste vy

Naše projekty
Logo Kampomaturitě SeminarkyBottomLogo vysokeSkolyLogoBottom VOSLogoBottom
Střední odborné školy ucebniobory.com zakladniskoly.com Jazykové školy
autoskoly.com Adresář škol Čtenářský deník  

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému