VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

Angličtina by se měla učit stejným způsobem jako rodný jazyk

Čím to je, že děti kolikrát začínají s učením angličtiny ve třetí třídě, nebo ještě dříve, a přesto ještě po střední nejsou schopny plynule mluvit? Mají nabiflovaná slovíčka, ale pletou se jim gramatické časy a rodilému mluvčímu neporozumí. Taková znalost angličtiny je pak docela k ničemu. Umět cizí jazyk totiž znamená domluvit se.

Hlavní problém spočívá v tom, jak se cizí jazyky učí. Výukové metody ve většině škol se neliší – jde se podle učebnice, studenti se vždy naučí slovíčka ke každé lekci a gramatické znalosti si procvičí na několika vzorových větách. Nejen že je to šíleně nudné, ale také neefektivní. Jde to i jinak? Zajisté.

Metoda LITE® učí angličtinu jako rodný jazyk

Nový přístup ve výuce se snaží razit jazyková škola LITE, která na základě dlouhodobých výzkumů vyvinula stejnojmennou učební metodu. Snaží se svým studentům vštěpovat angličtinu tak, jako by to byl jejich rodný jazyk.

Vzpomeňte si, jak se malé děti učí česky. Nejdříve říkají jednotlivá slova, pak je spojují ve věty. Mezitím samozřejmě poslouchají dospělé a snaží se napodobovat jejich zvuky. Velmi podobně funguje metoda LITE®.

Žádná nudná gramatika, základem je mluvit

Na hodinách se gramatika téměř neučí, 80 % času tráví studenti mluvením. Mnoho gramatických pravidel tedy pochytí přímo z řeči, zbylá jsou vyučována pomocí tzv. větných vzorů. Všechno nové, co se studenti naučí, zkouší ihned uplatnit a upevnit v komunikaci. K další látce se nepostupuje, dokud všichni nechápou tu stávající.

Metoda LITE® je vhodná pro výuku dětí i vzdělávání dospělých. Jazyková škola LITE, která ji uplatňuje, má v ČR celkem 14 poboček. Na kterékoliv z nich se můžete přihlásit na ukázkovou hodinu zdarma. Na vlastní oči tak uvidíte, v čem je metoda inovativní a jestli by vám mohla vyhovovat.

 

27.2.2017


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému