VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Typ:
Zaměření:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Typ:
Text:

Chcete na jazykový kurz do Anglie?

Zahraniční jazykový kurz v Anglii - rozhovorPodívejte se na www.Anglictina-v-Anglii.cz a dozvíte se více o jazykové škole BEET. Pojedete-li o prázdninách, čeká vás deset kilometrů mořské pláže a zajímavé výlety.

Celý rozhovor najdete na www.Anglictina-v-Anglii.cz


Petře, co se ti nejvíc líbilo na výuce a ve škole?

Nejvíc se mi líbilo, že hodiny byly hodně dynamické a aktivní. Ve třídě je kolem 8 lidí, takže se učitelé můžou věnovat každému zvlášť, což je velké plus. Škola celkově je perfektně organizovaná a hodně jsem se divil když jsem se ptal na recepci, tak mě oslovili jménem, i když jsem s nimi nikdy předtím nemluvil. To mě hodně překvapilo a potěšilo :-)

Bylo studium náročné?

Je určitě náročnější než v ČR, ale záleží jaký typ kurzu si kdo vybere. Jelikož to není můj první jazykový kurz, tak jsem měl tu možnost porovnat a co se týče školy a učitelů, tak škola BEET je bezkonkurenčně nejlepší. Učitelé vědí co dělají a celkově škola je na hodně vysoké úrovni.

Jak hodnotíš svůj pokrok v angličtině?

Obrovský!! Anglicky se učím už kolem 9 let, ale tak znatelný pokrok za necelé 3 měsíce v BEET jsem neudělal nikdy předtím. Jak už v mluvení, porozumění, psaní i čtení. Ten pokrok se rozhodně nedá přirovnat k jakémukoliv českému kurzu.

Jakou jsi měl studijní kázeň?

Samozřejmě výbornou :-)) Kdybych měl srovnat výuku v BEET a angličtinu na českých školách, tak jsou kompletně rozdílné. Učitelé v Beet jsou spíše jako kamarádi a lekce vedou v hodně neformálním a uvolněném stylu, což samozřejmě nijak negativně neovlivní kvalitu výuky. Nelze to srovnat s českým prostředím.

aa-petr-beet-500x300

 

Jaké jsi měl pocity, když jsi do Anglie přijel?

Když jsem přijel do Anglie, hodně jsem očekával od kurzu celkově a rozhodně jsem nebyl zklamaný, naopak, škola mě hodně překvapila, pozitivně.

Byl jsi spokojený s lektory a způsobem výuky?

Jak už jsem říkal, škola je absolutní profík v tom jak vás naučit anglicky, ale i co se týče dalšího programu jako je večerní zábava a výlety do hodně vzdálených oblastí. Je na výběr třeba i Francie, což je za tu cenu naprosto úžasné.

Jak probíhá typický den?

Rozvrh je střídavý, tzn., že jeden den bylo vyučování ráno a následující den odpoledne a tak se to neustále střídá. Ráno na snídani většinou nejsou všichni, kromě mě tam byl třeba student z Koreje a studentka ze Švýcarska, ale na večeři se sejdou většinou všichni. Na oběd si můžete zajít do jídelny ve škole, nebo jinam, určitě je z čeho vybírat. Nudit se tu určitě nebudete, když počítám vyučování ve škole, oběd, přípravu do školy, večerní program a program s přáteli, tak je určitě co dělat.

Jak se ti líbily výlety?

Výlety jsou každou sobotu, nebo celý víkend a ta nabídka je hodně pestrá. Většinou jsou to města jako Cambridge, Oxford, Manchester, Londýn atd., ale pokud se rozhodnete pro výlet bez školy, tak je to jen na vás. Škola může dát radu nebo zajistit ubytování přes víkend, podle toho kam jedete, stačí se zeptat na recepci. Já osobně jsem si oblíbil Londýn a jezdil jsem tam hodně často, třeba i na celý víkend.

Byl dostatek volného času?

Volného času jsem měl dostatek i když jsem se ve svém volném čase učil na zkoušku. Hodiny jsou rozvržené vždy opačně proti předchozímu dni tzn. pokud máte vyučování v pondělí dopoledne, v úterý je to odpoledne a takhle to jde až do konce kurzu.

Jak se díváš na ty tři měsíce ze zpětného pohledu?

Když se ohlédnu zpět, jediné co si říkám je, že to opravdu stálo za to! Zpětně hodnotím školu i rodinu a nacházím jen pozitivní věci.

Co ti pobyt ve škole a v Anglii dal?

Především je to pokrok v jazyce a jak už jsem říkal, tak efektivní pokrok v ČR nenajdete. Na druhou stranu je to hodně zkušeností a vědomostí jak už o Anglii tak o ostatních zemích.

aa-petr-trida-500x300.jpg


Myslíš, že taková zkušenost v cizině je prospěšná, rozšířila ti obzory?

Rozhodně ano! Nejen zkušenosti jazykové ale i celkové obzory, jako je odlišná kultura a tradice a rozdílnosti mezi zeměmi. Naskytl se mi další úhel pohledu na mnoho věcí a událostí.

Chtěl by ses do BEET vrátit na pokračovací kurz?

Nikdy jsem nechápal proč se studenti vracejí na ta samá místa do těch samých škol, ale teď tomu naprosto rozumím. Kdybych si měl vybrat mezi zahraničními školami, bezpochyby bych si vybral školu Beet, protože v ní pracují profesionálové, kteří mají rádi co dělají.

Co plánuješ teď a pak dál o prázdninách?

Nyní plánuju podat přihlášky na vysoké školy, k čemu mi může pomoci zkouška. O nejbližších prázdninách plánuju další jazykový kurz pravděpodobně se zakončením zkouškou.

Co ti bude v Čechách chybět?

Jsou to hlavně bezva lidi, které jsem tam potkal a anglická přívětivost a vřelost ale celkově škola i Bournemouth!

Co bys doporučil bys zájemcům o studium?

Určitě bych doporučil školu BEET, protože je hodně kvalifikovaná a učitelé jsou perfektní, vědí co dělají. 

Celý rozhovor a další informace najdete na Anglictina-v-Anglii.cz

 

1.12.2009


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Informace

Stáhněte si aplikaci Adresář škol

 

Užitečné informace

    Zasílání novinek

    Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

    Doporučit známému